sola info/postavy

22. června 2011 v 18:49

toto anime som práve dopozerala trošku smtné ale krásne:

Sola je celkem novější anime tj. vyrobeno r. 2007. Podle mého názoru bych Solu zařadila do žánrů romantické, neboť to bylo jemné a krásně proslazené. Dále se tam objevuje akce, ale cca. od 7. dílu. Nezavrhla bych ani drama nebo psycho, protože přiznejme si, pár scén jsme museli pustit znovu na pochopení. K tomu dramatu bych přisoudila vlastně celý děj, útržky vzpomínek, kterým je propleten nejsou vskutku pohádkové. Dále bych sem zařadila i nadpřirozeno. K tomu není co dodat. Anime má 13 dílů a 2 OVA. Doporučený věk je 12+ (konec a pár bojových scén vám určitě neuteče..)
Teď bych přešla k příběhu. Ten mě zaujal víc než cokoli jiného. Ze začátku jsem si myslela, že to bude obyčejná komedie ze školního prostředí, a jak to bývá, i s milostnými vztahy. V tom jsem se spletla. Anime mne oslovilo, překvapilo párkrát i nadchlo. Morimiya Yorito je středoškolák, roztomilý, pohledný a HLAVNĚ milý :]. Miluje oblohu a při každé příležitosti ji fotografuje nebo se na ni dívá (od toho ten název Sola neboli Obloha). Kvůli tomu mešká i školu, ale moc podrobností tam nenajdeme. Jeho sestra, Morimiya Aona je po přistěhování 3 měsíce v nemocnici, zdá se, že kvůli slabému tělu. V nemocnici se Yorito potká se svou budoucí nejlepší kamarádkou Manou a její sestrou Koyori, která se delší čas s Aonou v nemocnici přátelila. Jednoho krásného dne se vydá Yorito fotografovat západ slunce, ale z klidu ho vyruší záhadná dívka jménem Shihou Matsuri. Matsuri vší silou kope do automatu na polévky, až to vypadá, že to automat nevydrží. Yorito jí pomůže a začnou rozprávět :). Jenže pak jde po Matsuri jistý muž jménem Takeshi, který ji chce zabít. Takeshi žije s jeho kamarádkou Mayuko (i když to tak nevypadá, mohl by jí dělat tatínka :)). Později se dozvídáme, že Matsuri nesmí na světlo a Takeshi řekne Yoritovi, že Matsuri není člověk, ale noční démoc zvaný Yakabito. To ho však neodradí a nechá Matsuri pobývat u sebe doma. Zjistili, že je pojí láska k obloze a Yorito Matsuri slíbil, že jednou ji ukáže pravou oblohu (Matsuri přece nesmí na světlo). Potom proběhne setkání Many s Matsuri a vzájemně se oblíbí, i když je Mana celkem podezřívavá (jaképak prasárny doma sami dělají? :D). Manina sestra se také setká s Matsuri a připadá jí velmi milá. Pak dochází k zásadnímu střetu. Aona s Matsuri. Vychází najevo, že se z dřívějška znají. Dozvídáme se, že Aona je také noční démon. K tomu se plete vztah Matsuri a Yorita, bude to něco víc, než přátelství. Dále se dozvídáme spojitou minulost Aony a Matsuri. Aona byla zachráněna Matsuri před smrtí tím, že z ní udělala yaku. Jenže Aona chtěla zemřít pro svého zemřelého milujícího bratra Yorita. Ale Yorito žije že? Ne, tento Yorito je jen iluze. Iluze vytvořená Aonou. Pro Aonu znamenal nejvíc na světě, chtěla s ním žít šťastně. Na Yorita postupně zapomínají lidé ve třídě, včetně Many. Yorito se s Matsuri dohodli, že udělají z Aony zase člověka. Jenže oba se obětují. Z Aony je člověk, ale jak se vyrovná se ztrátou milovaného bratra? Jako člověk se setkává s Manou a Kyiori. Jsou kamarádky. Mana od jisté doby miluje oblohu. Tak přece nějakou stopu v ní Yorito zanechal. Od té doby se chodí s Aonou dívat na nebe. Připomíná jim to minulost :).
Popravdě, hudbu jsem moc nevnímala. Takže to asi nebylo tak, že by se mi nelíbila, ale ani jsem nepostřehla něco extra. Charaktery byly vskutku výborné, až pohádkové. Animace byla krásná, zase jsou tu mé oblíbené maxi oči a animace mi silně připomíná Air. Vlastně jsou obě anime o nebi. Je to hezké téma k anime. Moc vzdušné a pohádkové na normální svět. Ale to se mi líbí, utéct před realitou. Pro ty, co to chtějí zkusit, neváhejte. Sola je krásné anime. Hodně mi toho dalo :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama