zámek v oblacích info/download

18. června 2011 v 20:23

Mladé dievča Sophie, škaredé káčatko sa zlatým srdcom sa na začiatku príbehu stáva obeťou mágie zlomyseľnej čarodejnice, ktorá ju premení na starenu. Jej jedinou nádejou sa zdá byť vyhľadanie mladého čarodejníka Howla, ktorého zázračný dom na morčacích nohách obchádza po vrcholkoch hôr nad mestom. Keď sa jej to s nemalým vypätím podarí, začne tu pracovať ako upratovačka a domáca. Pomaly objavuje tajomstvá a záhady, ktoré chodiaci dom skrýva...

a táto ešte:

Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Film nás zavede do elegantního období páry, kde není nouze o setkání s šarmantní dámou v honosných šatech s ještě honosnější pokrývkou hlavy. Na obchůdky zabývající se výrobou těchto pokrývek, lépe řečeno klobouků, narazíme na každém rohu. Nás však bude zajímat jeden specifický obchůdek, ani malý, ani velký, ale zato s dlouholetou tradicí. Ten, ve kterém pracuje Sofie, mladá, nikterak výjimečná dívka, jež se, shodou nešťastných náhod, stala hlavní postavou našeho příběhu.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Do děje jsme byli uvedeni z počátku ne příliš zajímavým dnem, který se však v zápětí změnil v sérii neočekávaných setkání a ještě podivnějších situací. Nebylo tedy divu, že to vše vyústilo v noční můru, která ale tentokrát namísto noci dorazila až ráno. Sofie se, proti své vůli probudila o několik desítek let starší než jak tomu bylo před ulehnutím a jak již zajisté tušíte, tento fakt není žádoucí ani v těchto fantasy světech a tak počínaje zmíněným okamžikem se "babička" Sofie vydává své nechtěné prokletí zlomit. Na své cestě se postupně setkává s komicky vyhlížejícím strašákem Tuřínem, tajemnou chodící pevností, kterou ovládá nepříliš nadšený oheň Kalcifer a také s Howlem, mocným čarodějem, který jak se v zápětí ukáže není zrovna takový za jakého jej všichni mají.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Tento vír událostí přinese jak příjemné tak nepříliš lákavé zážitky, které celý dosavadní Sofiin život změní k nepoznání. Jak se s tím hlavní hrdinka vypořádá se už budete muset podívat sami, jelikož by jakékoliv další popisování děje mohlo zapříčinit ztrátu pozdějších vámi uskutečněných odhalení a o ty bych vás nerad připravil. Vězte však, že se rozhodně nebudete nudit, jelikož vás čeká 115 minut skvělé zábavy, plné napínavých i komických situací, krásné animace a hlavně výborného příběhu, který prostě musíte vidět. Pokud se vám líbily předchozí Miyazakiho počiny, nepochybně se zamilujete i do Zámku v oblacích.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Razer viděl Zámek v oblacích / Howls moving castle jako jediné anime pěkně skupinově na Pragoconu roku 2006 kdy ještě nebyl namlsán kdoví čím a moc se mu líbil. Hlavně ta atmosféra v sále, který střídavě propukal v smích, smutek byla báječná. Zámek v oblacích dle mě není nikterak převratným filmem, ale zábavy, krásné fantazie a řemeslné preciznosti může nabídnout požehnaně.

Základní informace

Český název: Zámek v oblacích
Originální název: Hauru no ugoku shiro
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Světová premiéra: 20. listopadu 2004 (před 2400 dny)
Natočeno: Japonsko 2004
Režie: Hayao Miyazaki
Scénář: Hayao Miyazaki, Cindy Davis Hewitt, Donald H. Hewitt
Kamera: Atsushi Okui
Hudba: Joe Hisaishi
Hrají: Chieko Baisho (Sophie), Takuya Kimura (Howl), Akihiro Miwa (Arechi), Ryunosuke Kamiki (Marukuru)
Přístupnost: přístupný
Délka: 119 minut
Žánr: Animovaný / Fantasy / Romantický / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama
Distributor: Toho Company

gomen ale nenašla som online aj ja som si musela stiahnut TU toto anime mooooc odporúčam ^3^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama