Fruits Basket info/postavy

28. srpna 2011 v 23:08

Fruits Baket

[fruits+basket(2).bmp]
Mladá Tohru hodna žije v lese, neboť její matka umřela, a k dědečkovy, kde měla žít, se nastěhovala celá familie její tety. Jednou večer se vrací z brigády a ve chvíli, kdy chce jít k potoku si umýt obličej, před jejím stanem stanou dva lidé. jeden starší, jeden mladší. starší se dá do nesnesitelného smíchu, zatím co mladší ho napomene.
jedná se o Yukiho (mladší) a jeho stríce. nabídnou jí, že může bydlet u ní a jí navíc nezbývá nic jiného, neboť její stan zavalí hormada hlíny.
ono by o na příběh stačilo, starat se o 3 (pubertální) kluky (přibide ještě Yukiho bratranec Kyoua) ale to by nebylo ono.... všichni z rodiny somma ( ano, četně těch tří), když se přiblíží k opčnému pohlaví více, než je zdrávo (obětí....) promění v jednotlivé zvířata čínsékého zodiakru.
a je to tu. Tohru nejen musí udržet othle tajemství, ale musí ještě čelit všemu možnému nepořádku jako je hromada nádobí, odpadků a špinavého prádla. zvládá to bravurně a ještě stíhá navařit ^^


 • Honda Tohru
je hlavní hrdinkou celého seriálu. Na začátku bydlí ve stanu, protože ji nedávno umřela matka a do domu jejího dědečka se nastěhovala její teta. I přes smrt její matky se Tohru dívá na svět optimisticky. Cestou do školy si všimne hezkého domku a nedá ji, aby se nepodívala. Natrefí na Shigureho a po krátké konverzaci se tam objeví i Yuki, její spolužák a idol mnoha dívek. Shodou náhod se oba (Shigure a Yuki) dozví, že Tohru bydlí ve stanu a navrhnou ji, že výměnou za vykonávání domácích prací může bydlet s nimi v domečku. Tak se Tohru nakvartýruje do dmu Sohmů. Seznámí se s posledním obyvatelem, Kyoem a další náhodou zjistí, že někteří členové velké rodiny Sohma jsou postiženi kletbou čínského zodiaku (Juunishi). Když se dotyčný dostane do fyzického kontaktu (nejčastěji objetí) s osobou opačného pohlaví (neplatí pro stejně prokleté), změní se v nějaké zvíře zodiacu (při extrémních podmínkách, jako je třeba vyčerpanost, se také promění). Jinou dívku by to rozhodilo, ale Tohru to bere s optimismem sobě vlastným.
Tohru je až nechutně milá, usměvavá, laskavá, přehnaně zdvořilá a extremně nesobecká. Velmi miluje svou matku, na její obrázek nedá dopustit a pamatuje si všechna moudra, která ji kdy její ka-sama řekla (a s radostí je šíří dál). Miluje vaření a je skvělá hospodyňka.
 • Sohma Yuki
zastupuje myš v čínském horoskopu. Jeho atraktivní vzhled mu přilákal mnoho vzdychajících obdivovatelek (dokonce má vlastní fanclub), ale Yuki se drží stranou. Kvůli Akitovi není jeho sebedůvěra zrovna na výši a cítí se izolován od ostatních. Yuki se ale chce přátelit s ostatními a závidí svému nepřítelo (Kyo) jeho schopnost rychle se spřátelit. Pohrdá Kyoem i jeho pokusy porazit ho. Má staršího bratra, Ayameho, který je rovněž prokletý, a nevycházejí spolu zrovna nejlíp. Je prezidentem studentské rady.
A samozřejmě, je zamilovaný do Tohru.
 • Sohma Kyo
narodil postižený kletbou zodiacu. Jeho úděl je o to trpčí, protože se mění v kočku (a, jak všichni určitě všichni víte, kočka v čínském zvěrokruhu není, ale měla tam být). Přirozeně nenávidí Yukiho (to kvůli myši kočka není v zodiacu, viz.). Energetický chlapec se přes svůj výbušný charakter snadno skamarádí s ostatními. Je soutěživý (hlavně vůči Yukimu) a tvrdě trénuje bojové sporty (hlavně karate), aby Yukimu mohl jednou rozbít nos.
Yuki vyrůstal s Sohma Kazumou (neprokletý) v horách, Kazuma ho trénoval a zároveň mu nahrazoval otce.
Kyo v sobě téměř celou sérii skrýval tajemství. Víc neprozradím, ale souvisí to s jeho náramkem.
A samozřejmě, je zamilovaný do Tohru.
 • Sohma Akito
 • je hlavou a vůdce klanu Sohma. Není prokletá, ale zastává úlohu Nefritového císaře, popisuje se jako "bůh zvěrokruhu", " ten, kdo ovládá zodiac" a "pán jejich duší". Je velmi křehký a náchylný k nemocem, Hatori říká, že půlku svého času tráví u Akita jako doktor. Zastrašuje ostatní členy klanu, někdy jim ublíží i fyzicky. Akito dovolí Tohru bydlet v domě Shigureho, protože věří, že Tohru odmítne akceptovat Yukiho a Kyoa kvůli jejich prokletí (aby zjistili, že lidé zvenčí nejsou schopní je akceptovat). Když se Tohru zachová právě naopak, začne ji nenávidět.
 • Sohma Ayame
 • je hadem v čínském zvěrokruhu a Yukiho starší bratr. Ukazován jako temperamentní, okázalý, sebestřední, s velkou sebedůvěrou a talentem dohánět k šílenství Yukiho a Kyoa. Vede obchůdek, který pojmenoval po sobě, a prodává v něm ručně vyrobené "romantické kostýmy" (jako jsou nabírané šaty či uniformy služebných), pomáhá mu Mine Kuramae, jeho švadlena. Velmi úzce se přátelí s Shigurem a Hatorim, chodili spolu do školy. Zatímco s Shigurem si vyloženě padli do noty, Hatori je jediný, který ho umí jakžtak usměrnit. Ayame v mládí Yukiho úplně ignoroval, ale teď se mu to snaží vanahradit a zmenšit propast mezi nimi. Jako had je citlivý na chlad.
 • Sohma Hatori
 • je drakem čínského zodiacu a soukromý doktor klanu Sohma. Nese zodpovědnost za vymazávání paměti lidí zvenčí, kteří příjdou na prokletí. Varuje Tohru před možnými problémy, pokud se zaplete se Sohmovic klanu. Líčen jako vysoký vážný muž. Jako jediný dokáže zabránit přílišnému vyvádění Ayameho. Kdysi se v jeho životě vyskytla osoba jménem Sohma Kana. Hatori se do ní zamiloval, ale když požádal Akita o povolení k sňatku, málem přišel o oko. Kana z toho byla tak nešťastná, že ji musel vymazat paměť. Hatori se vlastně nemění v draka, ale v mořského koníčka, kterého Japonci považují za dračí mládě.
 • Sohma Hatsuharu
 • prokletý kletbou vola (krávy) je přezdíván Haru. Jeho povaha je dosti složitá, existuje jakýsi "Bílý Haru" a "Černý Haru". Jako "Bílý Haru" se chová klidně, flegmaticky, prostě milý chlapík. Když se ale promění do "Černého", je agresivní, umíněný a nervózní. Jako mladý obvi'noval Yukiho jako zástupce myši, že udělal z vola "vola", ale Yuki se ho potom zeptal, jestli si myslí, že je hloupý, a Haru zjistil, že to záleží jen na něm. Ochraňuje ty, na kterých mu záleží. Velmi rád provokuje a bojuje s Kyoem.
 • Sohma Hiro,
měnící se v ovečku, je nejmladší členem Sohma klanu. Je velice inteligentní a ve slovní hádce nad ním nevyhrajete (koneckonců i povídat si s ním je fuška). Je zamilovaný do Kisy a nesnáší Tohru (zato si u mě vydobyl velké plus), protože mu krade Kisyn obdiv. Je frustrovaný z toho, že je "jenom dítě", chce být dospělí, aby mohl chránit Kisu.
 • Sohma Kagura
 • zastupuje prase v č.h., mění se do roztomilého divočáka. Je to mladá dáma s velkou silou, která tvrdí, že je zamilovaná do Kyoa (zajímavé je, že Tohru ale nevidí jako sokyni).
 • Sohma Kazuma
 • je mistrem karate, vede dojo v horách, kde se vyučily i někteří mladší členové Sohma klanu (Kyo, Yuki, Kagura,...). Není prokletý, ale protože jeho dědeček byl postižen kletbou kočky, dobře Kyovi rozumí a nahrazujemu svým způsobem otce.
 • Sohma Kisa
 • je tygrem čínského zodiacu. Líčená jako milá, ale velmi plachá a uzavřená dívka. Ve škole se stane obětí šikany, a proto se uzavře do sebe, přestane mluvit a uteče z domova. Je nalezena Haruem, dopravena do domu Shigureho, seznámena s Tohru a ta ji z nemluvení vyléčí. Kisa tedy na Tohru velmi lpí.
 • Sohma Momiji
 • se mění na králíka. Jeho otec je Japonec, ale jeho matka, které vymazali paměť (takže si Momijiho vůbec nepamatuje), je Němka. Je znázorňován jako veselý, roztomilý, skrývá za tím ale svůj smutný rodinný život. Je starší než se zdá (vlastně je jenom o rok mladší než Tohru) a nosí trošičku upravenou ženskou verzi školní uniformy. Je velmi empatický.
 • Sohma Ritsu
je postižen kletbou opice. Je to krásný, ale labilní muž (ano, je to muž) s nízkou sebedůvěrou. Zoufale se omlouvá za všechno, dokonce i za to, za co nemůže. Má to po své matce, která děla hostesku v onsenu.
 • Sohma Shigure
 • je psem č.h. a vlastníkem domu, ve kterém žije spolu s Tohru, Kyoem a Yukim. Živí se jako spisovatel, publikuje pod vlastním jménem i pod pseudonymem. Rád škádlí lidi kolem sebe a jeví se jako lehkovážný, ale je jedním z lidí, kteří klamou svým jednáním.
Ostatní postavy:
 • Saki Hanajima
 • je jedním z Tohřiných nejbližších přátel. Má zvláštní schopnost přijímat a vysílat elektrické vlny. Je velmi vnímavá, zdvořilá a má celkem suchý humor. K Tohru se chová velmi ochranitelsky. Má úzký vztah s rodinou, zvláště se svým mladším bratrem Mezumim, který má také schopnost
http://static.ulike.net/img/01_Uotani_Arisa.jpg
 • Uotani Arisa
 • je druhá nejbližší přítelkyně Tohru. Je přezdívána Yankee. Je líčená jako houževnatá, odvážná, někdy i kapku násilná. S Kyoem spolu často soupeří u karet. Spolu s Hanajimou chrání Tohru.

Môj názor!:tak toto anime sa mi strašne moc páči :3 najviac sa mi lúbi Kyo-kun o a toho za"pííp"ého neznášam,úprimne by som mu najradšej vydriapala oči ^^"a zaujimavé je že väčšina príbehu sa točí okolo toho za"pííp"ého potkana ,čo je na nom kurva (gomen za vulgarizmus) tak zaujimavé?!?!už som inak povedala že mačky zbožnujem? ^^ a pripadá mi strašne nefér že neko nepatrí do zodiaku :(( inak ja som drak (som skončila -.-"" hatori -.- mohli aspoň ozajstného draka a ni morského poníka ne?!? :D ) a vy? ;) no jednoducho toto anime mocinky odporúčam a že som sa ho nahladala -.-"" kedže yahoo dost dlho nefunguje akoby malo polovíca anime online u mna aj u ostatných blogerov je v ...... ,no ale nakoniec som to našla v jednej skupine ,registrovanie je úúúplne hračka :D a stojí to zato :) no ale tu sú obrázky venované môjmu drahému kyo-kun (ovi) :Da jedna spoločna aby ste sa nenaštvali ;Dbye bye ^^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama