Skip Beat info/postavy

19. srpna 2011 v 21:33

yahoo konečne som dopozerala ,kedže vám to nechcem zkazit tak len poviem "AK SI NEKUKNETE TOTO ANIME NIESTE OTAKU" :D a prosím nenechajte ja odradit spôsobom kreslenia ,ne? ;)

Přísloví praví, že láska a nenávist jsou dvě strany téže mince. Od jedné ke druhé je to jenom krůček. Protože ačkoliv jsme někoho milovali z celého srdce, pokud nás zradil, pokud nám strašlivě ublížil a zlomil srdce, je dost možné, že už se na něj nikdy nebudeme moci v klidu podívat a začneme ho nenávidět. A nejspíš ještě víc než jak jsme jej kdysi milovali. Je to jako se stromy a plevelem. Láska a důvěra potřebují čas, aby vyrostly, ale stačí párkrát správně seknout a zhroutí se k zemi. A tam, kde se zbortila láska, tam nejlépe bují nenávist. A nenávist žádá pomstu.
Mogami Kyoko měla dvě práce, aby mohla platit luxusní byt, a i po návratu z práce dřela jako kůň. Na jiné radovánky a vysněné nákupy neměla ani čas a ani peníze. Ale byla šťastná. Takhle se totiž dřela pro svoje zlatíčko, miláčka, nový japonský idol Fuwu Shotara. A co by pro svého Sho-chana neudělala, že? Vždyť on jí tolik potřeboval. Když odcházel z domova v Kyotu, kde měl jednou zdědit lázně a kde ho rodiče chtěli oženit za nějakou nudnou dívku, když odcházel za slávou a lepší budoucností, řekl Kyoko, aby šla s ním, protože on ji potřebuje. A Kyoko šla.

Jenže muž je bytost od přírody všemi mastmi mazaná, zvlášť pokud si má ulehčit práci. Milý Sho-chan nepotřeboval Kyoko jako kamarádku, důvěrnici, neřkuli milenku, on prostě jen potřeboval levnou pracovní sílu, co uklidí byt, uvaří a pokud se za ní občas staví, bude pochlebovat jeho egu. Dařilo se mu to pěkně. Jednou ale Kyoko nesla svému pokladu oběd a našla Shotara, jak se plazí po jiné a vyjadřuje se o Kyoko jako o služce a ošklivé dívce. Kyoko se naštvala a kdyby hamburgery vraždily, a bodyguardi nebyli v pohotovosti, má to Sho-chan dávno za sebou. Zdrcená a bodyguardy vyhazovaná Kyoko mu slíbila pomstu. Jenže když chcete nakopat někomu, kdo je star, musíte se stát hvězdou sami. Kyoko nelenila a vydala se na dráhu televizní hvězdy. Ta je ovšem dosti trnitá a ani spravedlivé rozhořčení ji z vás neudělá. Na Kyoko čekají překážky a tou největší je paradoxně její největší sen, pomsta totiž není to pravé, když vás mají diváci milovat.
Asi si říkáte, že tohle tady už bylo mockrát a nejen v anime. Jste na omylu, i když pravda, já si to taky myslela. Skip Beat! je geniální dílko. Pravda, u prvního dílu jsem měla trochu obavu, co z toho vyleze, tvářilo se to jako hodně střelená anime romantika se šišinkou v hlavní roli. Nicméně po poněkud rozpačitém úvodu jsem byla náležitě odměněna. Je to naprosto neuvěřitelně vtipné. Celkový úspěch tohoto díla tkví právě v hlavní hrdince. Kyoko je zlatíčko, prostě poklad a co je nejlepší, chová se jako člověk. Ne jako nějaký ošlapek (většina hrdinek podobných kousků) ani jako kříženec barbara Konana a modelky na podprsenky (Kaname Chidori a jí podobné). Je lidská. Pokud o ní někdo prohlasí, že je ošklivá, nepůjde plakat do kouta, ani nebude mlít filosofické poučky typu: "Celý život jsem věděla, že bla bla bla!" Kyoko se docela lidsky naštve. Miluju jí, její odhodlábní a její rychle se nasírací atitudu, která děsila celé její okolí. Ona a Sunako z YNSH by měly dostat metál.
Grafika je trochu oříšek. Nemůžu říct, že by byla nějak světoborná, kupříkladu Shotaro vypadá trochu jako Yuki Eiri, ovšem poněkud nepovedeně nakreslený Yuki Eiri, a jeho nešvary sdílí většina mužských postav. Oni mají protáhlou trojúhelníkovitou tvář s velice výraznou bradou. Ze začátku mi to trochu vadilo, ale když si člověk zvykne, je to o hodně lepší než kdyby on byl krásný a ona byla nejkrásnější žena, jakou kdy viděla jeho matka. Postavy nejsou super krásné, ale spíše jim to přidává než ubírá. Navíc kresba je plná hromady superdeformací (ďáblící kolem Kyoko, chibi ksichtíky), s onou dokonalou grafikou typu Ai Yori Aoshi by se to děsně tlouklo, takhle to velmi příjemně zapadne do kontextu. Hudba je taková populární, ale chytlavá, příjemná, u třetího dílu jsem se přistihla, že si ji s velkým nadšením pobrukuji.
Sečteno a podtrženo, Skip Beat! je trochu líznuté klišoidností, romantikou, která vede hrdinku k zlatému zámku, ale je to podáno s takovým humorem a nadsázkou, že to nemůžete strčit mezi nějaký sladkobolný doják. Je to komedie a je to jedna z mála věcí, které mi v poslední době dovedly pozvednout náladu. Když se cítím skleslá, pustím si tohle, zasměji se a hned vidím svět o něco veseleji než předtím. Hrozně mě zajímá, jak to dopadne, co jsem četla, tak manga je prý velice dlouhá a ještě není dokončená. Třeba by mi mohli natočit i druhou řadu, potěšilo by mě to. Ale ať už anime skončí jakkoliv, tak až bude čas, rozhodně si přečtu i tu mangu.
žánr: komedie
počet dílů: jenom 25 *pláče žalem*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Juli Juli | 19. září 2011 v 9:25 | Reagovat

Moc se mi líbí tento serial je prostě super :-D a maš pěknej blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama